Ar velosipēdu apkārt pasaulei
Piedzīvojumu meklējumi turpinās – esam nolēmuši doties apkārt pasaulei ar velosipēdu.
Kā radās šī doma?
Pēc pusotra gada ceļošanas ar auto stopiem pa Eiropu un Maroku, ar vietējo transoportu pa Dienvidaustrumu Āziju, nolēmām, ka gribam būt daudz neatkarīgāki un doties tur, kur deguns rāda tad, kad pašiem gribas. Nekādu autobusu, vilcienu vai avio reisa kustību saraksti. Nekādas biļetes vai stundu ilga nīkšana autoostās vai autobusos. Ceļošana ar velosipēdu atrisina visu iepriekš minēto. Arī finansiāli, ceļošana ar velosipēdu ir ievērojami izdevīgāka. Tad kāpēc nē?
Cik ilgā laikā kas tāds ir paveicams?
Ir grūti noprognozēt kaut kādu konkrētu laika periodu, jo uzskatu, ka labākais plāns ir tad, ja plāna nav. Bet garos vilcienos, ceļojums noteikti aizņems gadus. Trīs, četurs varbūt.
Vai ir izstrādāts jau konkrēts maršruts?
Sākotnējā doma ir doties no Eiropas līdz Indijai. Sākot ceļojumu no Lielbritānijas un dodoties pa piekrasti uz Eiropas Dienvidiem un tālāk turpinot ceļu gar Vidusjūras piekrastes valstīm līdz Turcijai. Tad noteikti analizējot esošo politisko situāciju centrālajā Āzijā arī tiks plānots kā nokļūt līdz Indijai.
No Dienvidaustrumu Āzjas tālāk ceļš varētu vest vai nu uz Austrāliju un tad Dienvidameriku, šķērsojot Ameriku no Dienvidiem līdz Ziemeļiem. Bet pastāv iespēja arī doties uz Sibīriju un tad uz Ziemeļameriku, lai šķērsotu Ameriku no Ziemeļiem uz Dienvidiem.
Un kas pēc tam? Vēl paliek Āfrikas kontinents…. bet tas laika izteiksmē ir tik tālu, ka nebūtu vērts par to spriedelēt.
Cik izmaksās šāda veida ceļojums un kur ņemsiet tam līdzekļus?
Lielākās izmaksas būs iegādājoties velosipēdus un visu pārējo ekipējumu, kas varētu būt ~6000 EUR.
Ceļojot plānojam tērēt ~5 EUR dienā vienai personai.
- pārtikas produkti no vietējā tirgus vai vietējiem zemniekiem,
- ēdienu gatavosim paši,
- gulēsim telīt,
- izvairīsimies doties uz lielām pilsētām, jo esot mazpilsētā cilvēki ceļiniekus bieži vien aicina ciemos un piedāvā naktsmājas un siltu ēdienu. Teikt nē viesmīlībai nepieklājas.
Pusotru gadu strādājām Anglijā, lai iekrātu naudu pasaules apceļošanas piedzīvojumam.
Vai doties tādā piedzīvojumā nav bīstami un pārgalvīgi?
Ir tik daudz cilvēki, kas ceļot izvēlas tieši ar velosipēdiem un ne viens vien ceļotājs pasauli šķērsojis tieši ar velosipēdu. Mēs dzīvojam informācijas laikmetā, kad internetā ir pieejami tik dažādi resursi, lai sagatavotos un nedotos cēļā kā balta lapa. Es nesauktu šādu piedzīvojumu par pārgalvīgumu, bet gan par uzdrīkstēšanos, lielu pārbaudījumu un neaizmirstamu dzīves pieredzi.
Ar lielu nepacietību gaidu pirmo velo ceļošanas testa braucienu te pat pa Lielbritāniju 2013.gada sākumā.